wtorek, 5 kwietnia 2016

Moje ulubione... BLOGI WŁOSOWE

Świetnie się złożyło, bo planowałam już kiedyś zamieszczenie takiego wpisu. Przedstawienie blogów i vlogów, których autorki dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w pielęgnacji włosów kręconych i nie tylko. Czytanie i oglądanie materiałów umieszczanych przez przedstawione poniżej autorki sprawiło, że zyskałam dużą wiedzę na temat rozsądnej pielęgnacji włosów oraz do dziś sprawiają, że mam mobilizację do dalszego odkrywania własnych włosów i ich potrzeb. 

A oto ONE!Nie ma co tu za dużo opowiadać. Blog znany każdej początkującej włosomaniaczce. Dla mnie również, stanowił podstawę do uzyskania niezbędnej wiedzy. Kierowałam się wpisami anwen na temat produktów dla kręconowłosych i dla początkujących. Jednak to co najbardziej lubię i wyczekuję, to kolejne posty z serii MOJA WŁOSOWA HISTORIA! Jest to ogromna dawka motywacji oraz wiedzy, którą można wykorzystać w przypadku zauważalnego podobieństwa do naszych włosów z włosami MWH. 
Kasia znakomicie opisuje własne doświadczenia w pielęgnacji, dorzucając do tego dużo zdjęć swoich pięknych, ognistych fal. Rozkłada na części pierwsze wszystkie używane przez siebie produkty, ułatwiając Nam sprawę w ich późniejszym wyborze. Bardzo często tu zaglądam i Was również zachęcam :)
Blog ten odnalazłam wyszukując informacji na temat określania porowatości włosów. I świetnie trafiłam. Kascysko, na swoim blogi, posiada wpis na ten temat, a w komentarzu odpowiada się na kilka pytań, które ułatwiają określić naszą porowatość. Po kilku godzinach otrzymujemy odpowiedź od autorki. Mnie osobiście, zaskoczyła ona bardzo pozytywnie, gdyż myślałam, że jestem posiadaczką włosów wysokoporowatych. Okazały się jednak należeć do grupy o średniej porowatości ze skłonnością do wysokiej. Dla mnie bomba. Tu też znajdziemy potężną dawkę solidnej wiedzy, popartej naukowymi dowodami. Znajdą się też zestawienia, tabelki, wykresy. Konkret - to lubię :)MOJA ULUBIONA <3 Posiadaczka cudownych, długich, naturalnych loczków. Penny pokazuje u siebie na kanale swoją CURLY HAIR ROUTINE, w której po kolei, widzimy jak dobrowadza swoje włosy do ładu i składu. W zabawny sposób odpowiada na pytania. Prezentuje włosowe gadżety, a przede wszystkim uczy jak postępować w sposób naturalny i z głową z tym co na niej wyrasta. Kocham jej słuchać i patrzeć. Obecnie wstrzymała się z wrzucaniem filmików na YT, ale czasami dla przypomnienia potrzebnej wiedzy, z przyjemnością ponownie wchodzę na jej kanał.
Generalnie, lubię patrzeć na curly hair routine. Nathi, właściwie ma tylko kilka włosowych filmików, ale bardzo je lubię. A jej włosy, wprost ubóstwiam! To chyba mój włosowy ideał, który chciałabym osiągnąć. Na razie, włosy aż tak mi się nie kręcą, ale już z niecierpliwością czekam na wypłukanie się keratyny :) Zachęcam do oglądnięcia, chociażby to podziwiania tych cudownych loczków

... i to by było na tyle z blogów/vlogów, które regularnie odwiedzam. Oczywiście, zdarzają się również blogi sporadycznie odwiedzane, ale te możecie zobaczyć w bocznym panelu po prawej stronie :)

Czy znacie wymienione przeze mnie blogi? Dajcie znać o waszych ulubionych, kręconowłosych blogach :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz